Mish Viçi me pana dhe kërpudha

Perberesit:
 • 200 gr mish viçi
 • 100 gr kërpudha
 • 1 lugë gjelle gjalpë
 • 100 ml pana
 • kripë
 • vaj ulliri
 • Pergatitja:
 • Merrni mishin e viçit dhe kaloeni në miell. Skuqni gjalpin në një tigan me pak vaj ulliri. Dhe më pas vendosni për të skuqur mishin. Hidhini kripë sipas dëshirës.
 • Më pas i shtoni kërpudhat. Pas 5 minutash i shtoni edhe panën.
 • I trazoni mirë dhe në fund e shërbeni të ngrohtë.

 • Ju bëftë mirë!