GJOKS GJELI DETI ROLE I MBUSHUR ME GESHTENJA!

Perberesit
 • 15 qepujka
 • 400gr geshtenja te qeruara te pjekura
 • pak trumze te thare
 • 2 thelpinj hudher
 • gjokset e 1 gjeli
 • vaj ulliri
 • 1/4 filxhan leng mishi
 • 2 luge mustarde
 • kripe, piper
 • Pergatitja:
  1. Hapni filetot e gjoksit te gjelit, i rrihni deri sa te arrijne ne 1cm trashesi.
  2. Sperkatini filetot me vaj ulliri, kripe, piper dhe ne fund i lyen me mustarde.
  Gatuani ne pak leng pule qepen, hudhrat dhe me pas geshtenjat, per 10min.
  3. Vendosni brenda mbushjen prej geshtenjave, qepujkave dhe hudhrave.
  4. E beni role dhe e lidhni me pe gatimi.
  5. Vendoseni ne furre ne temperature 185grade C per 25min.
  6. Here pas here i shtoni pak uje ne tave.
  7. Sherbejeni me geshtenja, patate ose pak pershesh :-)