Smoothie dhe shenjat e horoskopit

Për të kërkuar identitetin tonë, ne kemi gjetur një Smoothi për çdo shenjë.

Dashi:Qitro me erëza

Aventurier dhe pasionant, dashi ka nevojë për një smoothie që përputhet me interesat e tyre duke e ndihmuar ne nivelimin e energjise së tyre. Qitro është e shkëlqyer dhe energjik dhe xhinxheri është djegës, dinamik dhe detoksifikant. Hidhini edhe pak mente kësaj recete për ti dhënë edhe pak freski.

Demi: Luleshtrydhe, borzilok dhe avokado Smoothie

Kjo shenjë tokësore nuk është për gjëra të komplikuara apo të egëra, por gjen ngushëllim të thellë në elemente luks. Avokado krijon një shije të ëmbël që Demi i ndjeshëm e pëlqen tepër. Luleshtrydhja ndriçon natyrën e tyre romantike dhe borziloku aromatik ndihmon në zbutjen e anës (ndonjëherë tepër) të ndjeshme të Demit.

Binjakët:Smoothie kek ditëlindje

Binjakët janë të gjallë, të zgjuar dhe gjithnjë me të papritura, prandaj kjo përzierje e tortës së ditëlindjes është një përshtatje e përsosur. Pirja e një sasie ëmbëlsire për mëngjes, pa dashje, apelon në anën e djallëzore të binjakëve, duke ofruar një shpërthim proteinash dhe energjish, për ta mbajtur të mprehtë këtë shenjë imagjinative të ajrit.

Gaforrja:Cocos + Lemon jeshil Smoothie

Si një nga shenjat më besnike dhe më të dashura, gaforret e dinë se çfarë është vërtet të ndjesh. Ky smoothie ushqyes do ta mbajë gaforren e ftohtë si një cocos, madje edhe mes gjendjes mendore të mprehtë. Limoni i butë ngjason dhe i mban gjërat emocionuese - ashtu si personaliteti i Gaforres.

Luani: Smoothie i gjelbër tropikal

Luani me zemër të dashur pëlqen të admirohet, dhe natyra e tyre per të dhënë, si dhe forca krijuese patjetër që i siguronë vëmëndjen e dëshiruar! Ky smoothie me ananas fsheh pas shijes së ëmbël, shumë vlera ushqyese. Kjo shpikje e gjallë është ajo që një shenjë e zjarrit, plot me dashuri si Luani mund të ndajë me miqtë, duke u ndjerë krenar.

Virgjëresha:Smoothie me vanilje, kanellë, kakao, cocos…

Si truri, praktik dhe modest i zodiakut, Virgjëresha ka nevojë për diçka që të jetë multifunksionale. Ne ju sugjerojmë që të krijoni një rutinë mëngjesi active, duke marrë vlerat ushqyese edhe kafeinën në të njëjtën kohë. Nëse je një Virgjëreshë, përzierja e smoothie me cocosin dhe vaniljen krijon një përzierje të qetë, por edhe stimuluese, madje edhe një perfeksionist do ta dojë.

Peshorja: Smoothie me manaferra dhe boronica

Peshorja romantike dhe idealiste ka një tërheqje artistike për bukurinë klasike - dhe një smoothie me kokrra të kuq është po aq klasik sa preferencat e saj. Vetëm përzierja e manaferrave së bashku e bën këtë smoothie lehtësisht të adaptueshëm si dhe një frymëzim për peshoret, pse jo edhe një ndihmë kur janë të pavendosur, gjë që ndodh shpesh. Kjo është një përzierje që peshoret përfundimisht do ta dashuronin.

Akrepi: Smoothie me vanilje dhe biskota

Akrepat njihen si pasionantë, misterioz, tërheqës si magnet. Kjo përzierje në karakter, kërkon një përzierje të guximshme erëzash për një aromë komplekse, të harmonishme që të mbajë Akrepin aktiv. Vanilja komode dhe kosi i ftohtë do të mbajë çdo flake nën kontroll.

Shigjetari:Mango, mente, cocos Smoothie

Liria e kërkimit dhe e drejtpërdrejtë e Shigjetarit, të cilit i pëlqen të eksplorojë: Ky smoothie me mango është i ndritshëm dhe i pakomplikuar (së paku krahasuar me disa të tjerë në këtë listë), duke shfaqur një shije shpërthimi të ndjenjave tropikale që do të kënaqnin shijen e çdo Shigjetari. Një dozë e shëndetshme e mentes, ofron ushqimin e nevojshëm për të mbajtur energjinë dhe optimizmin e tyre të lartë si kurrë më parë.

Bricjapi: Eliksitrë bukurie e Shalqinit

Kjo përzierje e shalqinit hidratues është e përkryer për Bricjapin praktik dhe të durueshëm. Me vetëm tre përbërës dhe shumë përfitime zbukuruese për çdo ambicie të shkëlqyeshme, e vetmja dobësi është që të mbahen deri në sezonin e shalqinit - por shanset janë që një Bricjap do të jetë mirë me pritjen.

Ujori:Panxhar, Xhinxher + boronica

Karizmatik, krijues dhe i pavarur, Aquarius nuk mund të ngadalësohet! Panxharet e pasura me antioksidantë shtojnë pak ëmbëlsi dhe shumë energji të shëndetshme për zemrën për një shenjë ajri gjithmonë në arrati. Një grusht Xhinxher ndihmon që gjërat të jenë të gjalla dhe të qarta. Receta e smoothiet të preferuar nga ujori është: 1 panxhar i gatuar, 1 filxhan boronica të ngrira, 1 banane të ngrira, xhinxher i freskët, ujë kokosit, qumësht bajame dhe gjalpë bajame.

Peshqit:Krem kumbulle dhe mani

Peshqit plot mëshirë dhe të ndjeshëm janë të njohur për përshtatshmërinë e tyre. Kjo përzierje e butë është krejtësisht ushqyese, por gjithashtu mund të presë për shije të tjera më të forta. Bimët si kumbulla dhe mani si dhe farat e pishës, sigurojnë vitalitet dhe një ekuilibër shumë të nevojshëm ushqyes për ata që zakonisht bëjnë ushqimin për të tjerët.