Si të hani vezët tuaja në mëngjes, bazuar në shenjën tuaj të zodiakut!

Si të hani vezët tuaja në mëngjes, bazuar në shenjën tuaj të zodiakut!

Keni pyetur ndonjëherë veten se çfarë kanë parashikuar yjet për ju, te paktën në mëngjes? Ose se çfarë do hani për mëngjes? Mos u shqetësoni, tani do e dini si ta hani vezën në mëngjes ne sajë të shenjës tuaj të horoskopit.

Dashi

Ju jeni i vendosur dhe i guximshëm, kjo e zbeh pak, padurimin që të karakterizon. Ndërkohë që mund t'ju duhet një orë për të përgatitur vezën tuaj të rrahur, ju nuk do të luani vendit derisa të përfundoni atë që keni ndarë me mendje se do të hani për mëngjes. Veza e rrahur është e preferuara juaj! Pra, nëse preferoni që vezët tuaja të jetë e lëngshme, e zierë ose e fërguar në perfeksion, mos harroni se mëngjesi është ushqimi më i rëndësishëm i ditës, por krejtësisht i parëndësishëm pa vezë.

Demi

Ju jeni të besueshëm dhe praktik. Ju ndiqni të njejtën rutinë çdo ditë: përgatiteni, ngacmoni disa vezë dhe shkoni në ditët tuaja. Ju nuk pëlqeni të merrni shumë rreziqe, ju jeni më të rezervuar dhe kur bëhet fjalë për vendime të rëndësishme, ju zgjidhni atë më të sigurtin. Arsyeja e vetme për të cilën bëni omletë është sepse keni mësuar se si t'i bëni ato nga nëna juaj në fëmijëri.

Binjakët

Ju keni kuriozitet dhe aftësi për të mësuar shpejt. Në momentin që keni parë vezën e zierë për herë të parë, keni dashur ta bëni vet direkt. Çfarëdolloj detyre që merr, sigurisht që do ta zotëroni atë, në mënyrë specifike. Ju jeni gjithmonë vonë dhe mëngjesin e hani zakonisht në këmbë, sigurisht që edhe vezën nuk e keni lënë të ziejë mirë sepse skeni kohë asnjë herë.

Gaforrja

Ju nuk keni nevojë për një tigan për të gatuar mëngjesin tuaj. E gjitha çfarë ju duhet është një avokado e pjekur dhe një vezë dhe ju jeni të vendosur. Imagjinata juaj gjithmonë active ju zbulon kombinime të reja të ushqimit dhe gjetjen e mënyrave të reja për të ngrënë ushqimet tuaja të preferuara. Siç janë të gjithë dashamirët e avokados, ju jeni besnikë ndaj këtij super fruit jeshil dhe sigurisht që e kërkoni atë për mëngjes, drekë dhe darkë.

Luani

Ju nuk mund të mbani mend kohën e fundit që keni shkuar në palestër. Kur dikush pyet nëse doni të shkoni në stërvitje me ta, qeshni dhe mendoni çfarë do hani. Pavarësisht përtacisë tuaj, kreativiteti dhe pasioni juaj dalin kur vjen puna për të bërë vezët tuaja për mëngjes. Pra, sillni vezët e skuqura mbi një fetë bukë të thekur, sepse sigurisht që nuk keni plane për sot (përveç nëse ikni nga të gjitha përgjegjësitë).

Virgjëresha

Ju jeni të fiksuar mbas shëndetit. Ndërsa pini lëngun tuaj të gjelbër(me xhinxher) dhe hani të bardhët e vezëve, ndiheni të shëndetshëm. Zakonisht të bardhën e vezës e shoqëroni me djath, spinaq, fileto pule dhe çdo gjë tjetër të shëndetshme.

Peshorja

Ju jeni shumë të pavendosur. Ju kurrë nuk mund të kuptoj se çfarë keni vënë në vezë tuaj, kështu që ju vetëm hidhni të gjitha perimet nga frigorifer tuaj në tigan. Por në sajë të aftësisë suaj për harmoni, omeletat tuaja gjithmonë dalin të papara dhe gjithmonë ka mjaft për të shtuar, prandaj faleminderit paraprakisht.

Akrepi

Ju jeni gjithmonë në lëvizje. Sepse ju jeni një udhëheqës i mirë, orari juaj i zënë largon luksin e të pasurit kohë për të ngrënë një vezë të ngrohtë në mëngjes. Ju ndoshta jeni një kryeministër që vazhdimisht bëni sasi të çmendura të detyrave të shtëpisë ose jeni gjithmonë në bibliotekë që studioni për provime. Sido që të jetë, në sajë të shkathtësisë tuaj, ju jeni gjithmonë i ndotur me një vezë të zier, aq sa duhet, në dorë.

Shigjetari

Ju jeni mishërimi i jetës së luksit, edhe kur nuk e keni mundësinë. Do rrinit më mirë pa ngrënë sesa të hyni në kuzhinë dhe të gatuani mëngjesin, qoftë edhe me një vezë. Ju, të preferuar keni mëngjesin e ditës së dielë, në lokalin ose restorantin më të afërt me një vezë Benedict të gatuar në mënyrë perfektë.

Bricjapi

Ju dini si ta gatuani vezën në të gjitha mënyrat. Ju pëlqen të mësoni dhe përpiqeni të mësoni gjëra të reja, dhe nëse shihni ndonjë gjë në Pintrest me titullin "DIY", ju jeni i gjithi mbi të. Kujdeseni për shëndetin dhe sigurisht që mundoheni ti shmangni të skuqurat. Mëngjesi juaj perfekt është: vezë e zierë lehtë, e prere në mes sa është e nxehtë, dhe pak krem djathi sipër.

Ujori

Ju i doni surprizat dhe urreni situatat e mërzitshme. Dita më e mirë e jetës suaj, pas një party surpriz nga miqtë për ditëlindje, është veza e skuqur sy. Me te verdhën e skuqur perfekte, gati për të zhytur bukën dhe për ta shijuar ashtu sic ju ujorë shijoni jetën.

Peshqit

Ju jeni artistikë, por edhe shija është shumë e rëndësishme për ju. Përveçse në gotë, qumështi është aq I dashur për ju sa e preferoni edhe të gatuar me vezë, pak erëza dhe çdo gjë është në vendin e duhur për të nisur një ditë perfekte.