Shenjat e horoskopit dhe Pastat

Dashi: Orecchiette

Makaronat orecchiette janë të përkryera për dashin e guximshëm dhe energjik. Kjo makarona me një formë unike të rrafshuar, shkon me pothuajse çdo gjë. E kombinueshme me gati gjithçka madje duke marrë dhe rrezikun e eksperimentimit të shijeve, këto makarona i shkojnë fiks për shtat shenjës së dashit.

Demi: Makarona në formë ylli

Makaronat e bukura në formë yjesh stelline janë ato çka duhen për një dem që i kushton rëndësi të veçantë aspektit vizual dhe të dukshëm. Makarona me formë ylli e me vrima të vogla në qendër janë pak të dukshme kur shikohen nga afër, por pamja është më qartë dhe e bukur kur shihni të gjithë kornizën që ato formojnë. Ju gjithmonë mund ti besoni stelline për të shtuar pak argëtim në supën tuaj të preferuar.

Binjakët: Elbow Macaroni

Makarona Elbow është një makaronë mikpritëse, e pëlqyeshme, ashtu si vetë Binjakët. Është modest dhe ftues, kurrë nuk pretendon të jetë diçka që nuk është, dhe gjithmonë përqafon të tjerët për atë që ata vërtet janë. Një Binjakë është gjithmonë një person i orientuar drejt njeriut, dhe kjo makaronë është për njerëzit.

Gaforrja: Spätzle

Späztle është ushqimi i duhur për tu ngushëlluar, duke e bërë atë të duhurin për gaforret e ndjeshme. Ajo mbush shpejt stomakun dhe ngroh shpirtin, duke u çiftuar më së miri me salcat e këndshme. Nëse ke një ditë të keqe, duket sikur kjo lloj pasta e kupton dhe përpiqet të rregullojë gjithçka. Nëse gaforrja është shenja juaj, provojini njëher shijen e këtyre makaronave.

Luani: Creste di Galli

Nëse një pasta mund të jetë ekstra, atëherë ajo patjetër do të ishte creste di galli. Kjo është arsyeja se përse është një pjatë e përsosur për luanin. Kjo pasta është e stolisur dhe e zbukuruar, por jo më kot. Çdo valëzim shkon në sinkron me salcën e saj, duke i dhënë çdo kafshate një shpërthim shijesh. Luanët nuk do të ishin aq tërheqës sa janë nëse nuk do të pëlqenin të mburreshin siç bëjnë.

Virgjëresha: Farfalle

Makarona klasike bowtie në formë fluture është mëse e drejtë për virgjëreshën perfeksioniste, që punon fort. Forma e tyre është e rafinuar edhe e thjeshtë, duke e bërë çdo pjatë me flutura të duket si një kryevepër. Gjithmonë bëhet puna ashtu si një Virgjëreshë do.

Peshorja: Fettuccine

Fettuccine është kompromisi i përsosur midis spagetit dhe një makarona më të trashë, duke e bërë atë të përsosur për mbajtjen e ekuilibrit të peshores. Është një makarona e këndshme e njerëzve me aftësinë për të kënaqur këdo, duke i dhënë të gjithëve të mirën nga të dyja botët. Peshkatarët vdesin për harmoni, dhe kjo makaronë i sjell njerëzit së bashku.

Akrepi:Lasanja

Një lasagna është një pasta e shtresuar dhe e ndërlikuar, duke e bërë atë shumë si një Akrep misterioz. Ka shumë më tepër për një lasagne se sa mund të shihni në sipërfaqe, dhe të gjitha gjërat e mira janë mbuluar thellë poshtë. Ju do të gjeni se e njëjta gjë vlen edhe për një Akrepi nëse mund të arrini të shoqëroheni me një.

Shigjetari: Rotelle

Rotelle është një makarona aventureske që është formuar fjalë për fjalë si një rrotë, duke e bërë atë një pjatë në vazhdim. Është një makarona që simbolizon lëvizjen, ndryshimin dhe kurrë nuk qëndron në një vend.

Bricjapi: Spageti

Spageti është ndoshta makarona më e njohur, pasi është tradicionale dhe tërësisht klasike, ashtu si Bricjapi. Shenja është krenare për besueshmërinë e saj si dhe përshtatshmërinë.

Ujori: Guackë

Makarona me formë guacke simbolizon detin, duke e bërë atë një pjatë të shkëlqyeshme për Ujorin dashuria e natyrës. Ujri është shenja e bartësit të ujit dhe pasta me perime është e njohur për mbajtjen e vlerave ushqyese.

Peshqit: Alfabeti

Makarona alfabeto në formë shkronje është e drejtë për peshqit krijues dhe ekspresive. Këto shkronja ju lejojnë të luani me ushqimin tuaj, duke e kthyer vaktin tuaj në një formë të artit. Ashtu si ju mund të flisni me vëllime për përbërësit që kombinoni për të krijuar një vakt të shijshëm, mund të tregoni një histori me ndihmën e kësaj makarona të bukur.