Shenjat e horoskopit dhe sallatat e preferuara

dashi

Dashi

Sallat me karkaleca te pjekur dhe aromë vere me shalqi
Pse: Argëtim, zhurmë, pa komplekse dhe të paparashikueshëm

demi

Demi

Sallatë mix me vezë të skuqur
Pse: Praktik, substancial dhe i përshtatshëm.

binjaket

Binjakët

Sallatë me pjeshkë të pjekura dhe Chorizo
Pse: Pak e ëmbël dhe pak e kripur

Gaforrja

Sallatë me copa perimesh dhe frutash por e pacopëtuar
Pse: klasike, e rehatshme dhe e besueshme

Luani

Sallatë me perime të pjekura dhe hudhra
Pse: Praktikisht jo një sallat e vertetë por ky nuk është një problem për ta

Virgjëresha

Sallatë detoksifikuese dhe plot ngjyra
Pse: Të shëndetshëm për shëndetin .

Peshorja

Sallatë me asparagus, rrepa dhe avocado
Pse: Dritë, freski dhe argëtim .

Akrepi

Sallatë me patate te ziera dhe me kermill
Pse: Misterioze dhe gjithmonë të çuditshëm

Shigjetari

Shalqin me djath
Pse: Aventurier dhe jokonvencional

Bricjapi

Oriz I egër, artiçok dhe lakër lëshile
Pse: I forte, I shëndetshëm dhe I ndjeshëm

Ujori

Sallatë me shalqin të pjekur
Pse: Gjithmon krijues!

Peshqit

Sallatë me kastravec dhe arrë kokosi
Pse: Ekzotikë, emocional dhe emocionuese.