Shenjat e horoskopit dhe frutat me fat

Në astrologji çdo shenjë zodiake është e lidhur me një frut që konsiderohet të jetë me fat për ta. Një fryt mund të ndryshojë fatin dhe jetën tuaj duke ju dhënë vibra pozitive dhe të mprehta. Ai ndriçon reflekset tuaja dhe ju bën të sigurt. Pothuajse të gjitha pemët dhe perimet janë të mira për ne, por disa janë të dizajnuara posaçërisht për ne sipas Astrologjisë. Gjithmonë hani atë që ju pëlqen, por edhe hani atë që është e mirë dhe e dobishme për rritjen tuaj të përgjithshme.

Dashi:

Për dashin e zjarrtë fruta të mira dhe relaksuese për mendjen janë Limoni dhe Dardha. Të gjitha frutat përputhen me këtë shenjë zodiake, por limoni rifreskon trupin dhe dardhë përmirëson entuziazmin dhe mprehtësinë e trurit. Aciditeti i limonit në pastron sistemin që inkurajon kënaqësinë psikologjike dhe dardha vret zemërimin dhe i bën ata të ndihen të qetë.

Demi:

E njëjta gjë me Demi, ata janë vërtet të dashuruar me ushqimin dhe jetojnë për të ngrënë. Ata duan të përtypin diçka gjatë gjithë kohës dhe kështu që ne rekomandojmë banane për ta, sepse përmirëson tretjen dhe e bën mëlçinë të shëndetshme.

Binjakët:

Frutat më të mira për Binjakët, janë mango. Astrologjikisht, mango i karikon me sasi të larta energjie. Kjo nxit ndjenjën e humorit dhe u jep atyre aq shumë lumturi, që është çelësi i tyre për suksesin.

Gaforrja:

Në astrologji, gaforrja ka gjasa të gjejë fatin dhe shëndetin e tyre tek ananasi, duke bërë mrekulli. Kjo i bën ata të gjallë dhe të vetëdijshëm. Gjithashtu, i ndihmon ata në organizimin e gjërave me ndershmëri. Kjo i bën ato spontane dhe të shpejta.

Luani:

Portokalli është krijuar vetëm për ju. Kjo do t'ju bëjë të qetë të durueshëm dhe do të keni fuqi. Do t'ju bëjë të punoni më shumë se zakonisht dhe do t'ju ndihmojnë të keni një prirje estetike të mendjes.

Virgjëresha:

Virgjëresha është një shenjë shumë e pasionuar dhe shumë praktike. Arra e kokosit punon mrekullisht për Virgjëreshën pasi i bën ato të ndihen të rinovuar, të mprehtë, kokëfortë dhe praktike.

Peshorja:

Qershia ju bën imagjinativë, krijuese dhe besnike. Ajo ushqen imagjinatën dhe ju bën të rrjedhin mendimet lirshëm. Qershia ju jep lumturi reale dhe ndërton aftësitë tuaja të komunikimit.

Akrepi:

Rrushi i zi e bën Akrepin të sjellshëm. Kjo e bën natyrën tuaj të moderuar, shton një ndjenjë estetike dhe ju ndihmon të përballoni çështjet e zemërimit shpejt.

Shigjetari:

Shigjetari duhet të shkojë për luleshtrydhe, sepse ato janë të ëmbëla dhe të gjithë i duan! Ato janë të kuq dhe përfaqësojnë dashurinë. Nëse e shikoni luleshtrydhen nga afër, ajo ka formën e një zemër.

Bricjapi:

Mollët janë më të mirat për zemrën tuaj dhe ju bëjnë të ndiheni si një udhëheqës. Ajo fuqizon veprimet tuaja, nxit vullnetin e mirë dhe ju bën të guximshëm.

Ujori:

Fruti më i mirë i ujorit është papaja, e cila nxit një ndjenjë të mirë të humorit dhe natyrës së ëmbël. Pastron sistemin dhe e bën trurin të shëndetshëm.

Peshqit:

Shalqiri është bërë për Peshqit, çfarë mënyre për të festuar shenjën e ujit! Gjithmonë ëmbël dhe ushqyes, por ata ende kanë pika të forta (fara). Ky fryt është i madh për mbajtjen e ujit të shenjtë dhe për të hidratuar peshqit.